Porównanie dwóch tanków.

2 posters

Go down

Porównanie dwóch tanków. Empty Porównanie dwóch tanków.

Pisanie by Cosiek Pią Sty 01, 2016 12:59 pm

Oczywiście chodzi tutaj o Zarakiego i Sado.
Oba postacie maja takie same ilosci defence i reiatsu defence na transy, w przypadku attack speed zaraki ma 5 na +. Sado z przyrostem 90/30 wydaje się być bardziej tankowaty od Zarakiego 85/35 ,lecz nie jest to prawdą. Pisze się ,że Zaraki ma większego dmga z łapy i widocznie tak jest. Skoro Zaraki ma przewage as na transie, większego dmga z buły to wychodzi na to że Sado powinnien mięc większy dmg ze spelli ,albo naprzykład Heal. Co do leczenia tak nie jest ,zwykłe spelle są na takim samym poziomie ,jedyna róznica jest w tym że potka w przypadku 300lvl da nam całe 180 więcej. Ale co z tego że potka da nam całe 180 więcej skoro Sado musi używać więcej potek nie tylko z racji przyrostu (traci 180many na lvl co bardziej dotyka przy spellach 1500many ,niż dmg w niego kilkukrotnie większego.) i na dodatek spelle zabierają w przypadku 250lvl o 250reiatsu więcej ,a 350lvl o 500reiatsu więcej!. Jak postać z mniejszym przyrostem reiatsu może mieć większe wymagania na spelle?. Z prostych wyliczeni można zrobić ,że zaraki rownież więcej się leczy ,ponieważ po którejś z koleji potek na mane ma jedną mniej i może przeznaczyć na hp.
Podsumowując jak narazie wychodzi na to iż Zaraki ma przewage w: Attack Speed, Dmg z buły i leczeniu.
Zostaję więc ,iż Sado oprócz większej ilości hp (lecz w przypadku gdy trzeba to leczyć niezbyt) ma większy DMG ze spelli. Jednak z przykroscią jest mi stwierdzić ,że tak nie jest. Pomijając fakty spelli na 1lvl gdzie zaraki nawala z niego jak głupi (inne postacie na start po 10? a zaraki po 80dmg. Wypadało by to poprawić) i spell na 20 z lekko przewagą dla sado oraz wyrównanym 80 przejdźmy do spella na 150lvl!.
--- Spell na 150lvl ----
W skrócie opisując Sado dostaje singel targeta z zasiegem do 4kratek ,zaś Zaraki wave (,a wręcz "pół" AOE ,ponieważ stojąc przy ścianie gdzie wszędzie jakaś się znajdzie bije dookoła siebie i dużo więcej na przód) z dużo większym dmgem (bijąc w graniach 5400, z tego bił w okolicach 7300). Z początku mysłałem sobie: "spoko jest target, zawsze się przyda" ,lecz jego dmg był większy raptem o jakieś 5% od poprzedniego gdzie obejmował wszystko dookoła postaci. Wnioski chyba same się nasuwają.
--- Spell na 250lvl ----
Tutaj będzie mały problem ,ponieważ nigdy nie zauwazyłem u Zarkiego jaki to jest spell. Napisze tylko tyle ,że Sado znów dostał singel targeta już dużo z większym dmgem co ratuje tą postać na tym lvl ,lecz ilości reiatsu jaka jest potrzebna powoduje że co 2 uzycie spella trzeba uzyć potki na mane ,bo juz jej brakuje (w połączeniu z leczeniem to będzie 2 potki na 3 spelle). Jest to również pierwszy spell w którym Zaraki ma mniejszą ilości reiatsu potrzebną na spella ,lecz nie wiem co to musiał by być za spell gdzie postaci o wiekszym przyroscie reiatsu ma mniejsze wymagania na nie.
--- Spell na 350lvl ----
Oprócz spella na 150lvl który obalił już ,że Sado w spellach lepszy od Zarakiego ten jest o wiele lepszym przykładem. Co do Sado to na początku można się cieszyć ,że nie ma znów targeta! W przypadku Zarakiego dostaję on własnie Targeta z wiele większym dmgem ,niż ten który Sado dostał na 250 (co jest raczej logiczne ,ale...) z tym że ilości potrzebne na oba spelle (dla przypomnienia Sado 30reiatsu/lvl ,zaraki 35reiatsu/lvl) są takie same. Patrząc na to ,cóż to za spell musiał by dostać Sado na ten 350lvl ,że ilosci reiatsu jest półtora razy większa niż TARGET Zarakiego!. Jak pisałem nie jest to target, o dziwo nie jest to też żadna obszarówka ,a marny WAVE (nie żaden taki jak przypadku Zarakiego gdzie przy scianie bije dookoła siebie) z dmgem na poziomie spella na 250lvl ,gdzie co każdego jego użycie w połączeniu z healem trzeba użyc potke ,bo zabiera całe 1500reiatsu!.
Patrząc na ogół spelli wychodzi na to ,że Zarakiego również zdecydowanie lepsze ,niż u Sado (nawet jeżeli u Zarakiego spell na 250lvl jest totalny useless ,to Sado ma to w przypadku spella na 150lvl :>)

Podsumowując cały temat (dla leniwych):
Def/RDef: Zaraki = Sado
Dmg meele: Zaraki > Sado
Leczenie: Zaraki > Sado
Ilosci hp: Zaraki < Sado
Spelle: Zaraki > Sado (dodając te ilości reiatsu potrzebne i jakie regeneruje jest to zdecydowana przewaga)

Jako ,iż jest to dział Pomysły. Czego bym oczekiwał od Administracji w sprawie zmian?:
1. Określenie czy wkońcu Zaraki to ma być maszyna do zabijania czy jakiś tank (czy ma on mieć tego defa i dmg tylko z buły czy o wiele mniejszą ilości defa i zostawienie reszty tak jak jest)
2. Zmniejszenie ilości reiatsu potrzebne na spelle 250, 350 u Sado do minimum takiego samego jakiego ma potrzebny Zaraki
3. Zmiana spella Zarakiego na 150lvl na jeden z 3 sposobów:
a) zwiększenie ilości reiatsu do 600
b) zmiana zasięgu (zrobienie z tego zwykłego wave bez tych boków)
c) zmniejszenie dmga o 10%
4. Polepszenie spella Sado na 150lvl ,żeby ludzie chodziaż czasem z niego skorzystali na tych 150-250lvlach.
5. Zmniejszenia dmga spella Zarakiego na 350lvlu.

Odrazu napisze ,że nie obchodzą mnie jakieś rukie, renji itd ,bo porównujemy niby "tanków". Liczę na wypowiedzi od osób które własnie grają tymi postaciami (bądź grali na betach, najlepiej obiema po zmianach spelli)
Cosiek
Cosiek
Użytkownik
Użytkownik

Nick in game : Cosiek
Liczba postów : 110
Reputation : 4
Join date : 25/12/2014

Powrót do góry Go down

Porównanie dwóch tanków. Empty Re: Porównanie dwóch tanków.

Pisanie by Gość Pią Sty 01, 2016 2:39 pm

Dmg z łąpy sado oraz zaraki mają taki sam, tak samo jak i attack speed.
Hp sado ma więcej oraz również leczy się więcej, Zaraki oraz Sado w spellu mają całkiem taki sam przelicznik lecz Sado leczy sie x1.2 innymi słowy o 20% więcej na takim samym lvlu oraz magic lvlu.
Potki dają Sado więcej Hp.

Co do spella Zarakiego na 150, zgodzę się, potrzebne będzie zwiększenie kosztu many.

Co do wyglądu spelli się całkowicie i w żadnym wypadku nie zgodzę, tak Zaraki jest dużo lepszy w 1vs1, prawdopodobnie jest najlepszą postacią do tego, ale w team warze nie da rady podejść do przeciwnika żeby użyć swojego spella na 350, zostanie mu jedynie spell na 250 który nie robi super dużego dmg, a Sado zawsze może wspomóc swój team dwoma spellami, jednym targetem a drugim wave, przy okazji będzie go ciężej ubić na team warze.

Co do spella dla Sado na 150, ma on 1 sec cd więc a spell na 80 ma 1,5 sec cd, innymi słowy w naprzykład pvp między 150 a 249 lvlem Sadem zrobisz dużo więcej dmg używając własnie tego spella, tak samo możesz kogoś atakować gdy ten ucieka, również możesz robić z tego sagi na mniejszym lvlu gdy to nie ty jesteś tankiem teamu oraz nie chcesz stać przy mobku.

Anonymous
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Porównanie dwóch tanków. Empty Re: Porównanie dwóch tanków.

Pisanie by Cosiek Pią Sty 01, 2016 3:26 pm

Merlase napisał:Dmg z łąpy sado oraz zaraki mają taki sam, tak samo jak i attack speed.
Szybko zmieniasz zdania ,bo zawsze jak ktoś się pyta o dmg z łapy na gc widać to samo: grimmjow>zaraki/ishida>sado. Jeżeli attack speed jest ten sam to wybacz, nieaktualna strona po raz któryś wprowadza w błąd.

Merlase napisał:Hp sado ma więcej oraz również leczy się więcej, Zaraki oraz Sado w spellu mają całkiem taki sam przelicznik lecz Sado leczy sie x1.2 innymi słowy o 20% więcej na takim samym lvlu oraz magic lvlu.
Jakoś słabo to widać ,żeby leczył się więcej. Te przyrosty od mlvl można sobie darować ,bo są niezauważalne.

Merlase napisał:Potki dają Sado więcej Hp.
Napewno nie w przypadku gdy potrzebny jest 1,5razy większy nakład na te od many spowodowane tak wysokimi wymaganiami reiatsu postaci która ma mniejszy przyrost :3

Merlase napisał:Co do spella Zarakiego na 150, zgodzę się, potrzebne będzie zwiększenie kosztu many.
Wink

Merlase napisał:Co do wyglądu spelli się całkowicie i w żadnym wypadku nie zgodzę, tak Zaraki jest dużo lepszy w 1vs1, prawdopodobnie jest najlepszą postacią do tego, ale w team warze nie da rady podejść do przeciwnika żeby użyć swojego spella na 350, zostanie mu jedynie spell na 250 który nie robi super dużego dmg, a Sado zawsze może wspomóc swój team dwoma spellami, jednym targetem a drugim wave, przy okazji będzie go ciężej ubić na team warze.
Postać która bije głównie z sworda i będzie miała największą ilości hp nie da rady podejści? No to chyba by musiała być pierwszym celem.
Wspomóc wave o 3 szerokości kratek które zabiera o wiele więcej reiatsu niż target i bije tyle samo? Chyba by musiała być jakaś masówa (tutaj tyle ludzie nie gra) albo debile za przeproszeniem że jak Sado podejdzie do kogoś(wkoncu ma dmg z buły głownie) to ludzie za nim nie przesuną się kratke w bok ,albo nawet na ukos.

Merlase napisał:Co do spella dla Sado na 150, ma on 1 sec cd więc a spell na 80 ma 1,5 sec cd, innymi słowy w naprzykład pvp między 150 a 249 lvlem Sadem zrobisz dużo więcej dmg używając własnie tego spella, tak samo możesz kogoś atakować gdy ten ucieka, również możesz robić z tego sagi na mniejszym lvlu gdy to nie ty jesteś tankiem teamu oraz nie chcesz stać przy mobku.
Pvp, pvp, pvp.. wszystkie twoje odpowiedzi to pvp ,albo przypadki gdzie spella miedzy 150 ,a 250 uzyjesz kilkanascie razy ,bo na więcej się nie przyda. Zaraki dostał na 150 spella którym bije o 2k więcej niż poprzednim i jeszcze z lepszym zasięgiem ,a ty piszesz o sagach i 0,5cd Surprised.

Prosiłbym również o wypowiedzenie się na tematy (głównie dwójeczki ,ponieważ ty robisz spelle i chciałbym poznać twoje intencję ,dlaczego postać z mniejszym przyrostem rei ma większe wymagania):
1. Określenie czy wkońcu Zaraki to ma być maszyna do zabijania czy jakiś tank (czy ma on mieć tego defa i dmg tylko z buły czy o wiele mniejszą ilości defa i zostawienie reszty tak jak jest)
2. Zmniejszenie ilości reiatsu potrzebne na spelle 250, 350 u Sado do minimum takiego samego jakiego ma potrzebny Zaraki

Jak i innych o komentarze całościowo.
Cosiek
Cosiek
Użytkownik
Użytkownik

Nick in game : Cosiek
Liczba postów : 110
Reputation : 4
Join date : 25/12/2014

Powrót do góry Go down

Porównanie dwóch tanków. Empty Re: Porównanie dwóch tanków.

Pisanie by Gość Pią Sty 01, 2016 3:53 pm

Nie wiem czy zauważyłeś ale Sado to nie Zaraki więc postacie bedą różne, jeżeli uważasz że przez te różnice Sado jest dużo słabszy to nie moja wina, Sado nadaje się do czegoś innego niż Zaraki, Sado jest lepszym tankiem Zaraki robi więcej dmg i to nie zostanie zmienione.

Koszty many Zarakiemu zostały zmienione.

Co do dmg z łapy ja nie napisałem nigdy tej tabelki tylko ludzie ja pisali i się pytali czy jest ona trochę prawidłowa i odpowiadałem że mniej więcej tak.

Anonymous
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Porównanie dwóch tanków. Empty Re: Porównanie dwóch tanków.

Pisanie by Ruther Pią Sty 01, 2016 3:59 pm

Dużego poziomu nie mam tym Sado, ale również uważam, że wiele traci do zarakiego. :C Koszty many i DMG, kształty spelli i ich zasięgi...
Ruther
Ruther
Użytkownik
Użytkownik

Nick in game : Top Secret
Liczba postów : 3
Reputation : 0
Join date : 01/01/2016

Powrót do góry Go down

Porównanie dwóch tanków. Empty Re: Porównanie dwóch tanków.

Pisanie by Gość Pią Sty 01, 2016 4:23 pm

Koszty many zarakiemu został zmienione, dmg z spella na 150 został zbuffowany.
Anonymous
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Porównanie dwóch tanków. Empty Re: Porównanie dwóch tanków.

Pisanie by Cosiek Pią Sty 01, 2016 4:42 pm

Merlase napisał:Nie wiem czy zauważyłeś ale Sado to nie Zaraki więc postacie bedą różne, jeżeli uważasz że przez te różnice Sado jest dużo słabszy to nie moja wina, Sado nadaje się do czegoś innego niż Zaraki, Sado jest lepszym tankiem Zaraki robi więcej dmg i to nie zostanie zmienione.
Mając przy dupie Inoue to zapewne ta. Tracił na tym ,że musiał używać więcej potek na mane ,lecz jeżeli:
Merlase napisał:Koszty many Zarakiemu zostały zmienione.
To faktycznie teraz pownnien byc lepszym tankiem i całości zacznie wyglądać jak powinna.

Merlase napisał:Co do dmg z łapy ja nie napisałem nigdy tej tabelki tylko ludzie ja pisali i się pytali czy jest ona trochę prawidłowa i odpowiadałem że mniej więcej tak.
To wkońcu mniej więcej tak czy taki sam? Pamięć słabej jeszcze nie mam więc widziałem co odpowiedziałeś na pytania.

Większości rzeczy została rozwiązana/wytłumaczona ,głównie chodziło mi o spell na 150 i ilości many na spelle. Boli tylko jeszcze fakt ,że spell na 350lvl mało użyteczny ,ale to chyba każda profka jakiś ma (np. Toushiro i spell na 30lvl oraz 50 z tym samym dmgem oraz poborem 3+ krotnie większym :>)
Dzięki za zrozumienie Smile.
Cosiek
Cosiek
Użytkownik
Użytkownik

Nick in game : Cosiek
Liczba postów : 110
Reputation : 4
Join date : 25/12/2014

Powrót do góry Go down

Porównanie dwóch tanków. Empty Re: Porównanie dwóch tanków.

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach