Pomysły

3 posters

Go down

Pomysły  Empty Pomysły

Pisanie by nanika Nie Sty 03, 2016 10:38 pm

Witam
Grając już jakiś czas na tym otsie oraz wbijając dość wysoki jak na chwile obecną lvl(na becie najmniejszego też nie miałem) chciałbym się podzielić moimi przemyśleniami na chwile obecną o otsie.
Wiem iż jest to official lecz wierzę że administracja dalej chce ulepszać server i nie boi zrobić się potrzebnych zmian tylko dla tego że mogły by być one trochę nie fair dla nowszych graczy.

Punkt 1. Exp.
Według mnie expi się zdecydowanie za szybko, i nie mówię tu o początkowych lvlach tylko o tych wyższych lvlach, 150 lvl jest stosunkowo ciężko dobić(zależy jaką profką się gra) lecz od tego 150 lvla(na tym dostajemy pierwszy większy boost do heala z tego co zauważyłem) można już bardzo szybko i przyjemnie expic, według mnie aż za szybko, wydaje mi się iż dodanie exp-stage rozwiązało by ten problem, expienie do 150 było by takie same, od 150 bylibyśmy zmuszeni iść na inne mobki ponieważ na starych spawnach mielibyśmy już znacznie mniejszy exp, również dzięki temu nie było by aż takiej różnicy między top graczami a innymi graczami, ponieważ im większy lvl tym wolniej ten lvl by leciał. Ja exp stage widział bym mniej więcej tak:
Lvl 1-150 exp x1
Lvl 150-300 exp x 0,75
Lvl 300+ exp x 0,5

Punkt 2. Itemki z sag oraz drop itemki.
Wiele itemków z sag nie jest dobrze zbalansowana, rozumiem iż niektóre itemki mogą być mocniejsze od innych, oraz że niektóre sagi mają więcej itemków niż inne ale według mnie nie może być tak iż armor z Byakuyi(saga nie jest jakaś super trudna) daje You see Byakuya Haori (Arm:67, zanjutsu +5, reiatsu level +5) a armor z Ylfordt grantza który jest już bardzo trudną sagą daje You see Yylfordt Resurrection Armor (Arm:90, zanjutsu +5), może dodać do tego arma inne bonusy typu protection againist physical dmg 5%, można iść w tym kierunku, ponieważ przy takiej ilości itemków za sagi nie można po prostu dodawać coraz lepszych itemków ale niech te itemki się miedzy sobą różnia tak żeby nie było po prostu gorszej i lepszej wersji a były dwa armory które zależnie od sytuacji są lepsze od siebie.

Drop itemki.
Na tę chwilę na większości expów dropniecię itemku jest czymś bardzo rzadkim, rozumiem iż drop rate nie może być zbyt wysoki lecz jednak nie może też tak być iż na dropniecie jednego itemku czekamy parę godzin(chodzi o Soule) wydaje mi się iż soule na mniejszy lvl powinny częściej dropić(jeżeli zostało to zmienione z powodu achievementa to może niech nie każdy soul się do niego zalicza) to samo jeżeli chodzi o itemki z tych lepszych potworków, normalną rzeczą jest to iż podczas expa im większy lvl tym łatwiej jest mieć profit na huncie, a w chwili obecnej wygląda to tak iż na lvlu 50-150 zarabiamy najwięcej ponieważ itemki z Samurai warzone kosztują tyle samo co itemki z Bakkouto warzone oraz z naprzyklad Mestacia Shinigami, a potki jednak są znacznie droższe, na wyższym lvlu jedyne miejsce gdzie można zarobić to Bakkouto warzone, no chyba że mamy dużo szczęścia i spadł nam ten Soul z Mestacia Shinigami.

Punkt 3. Achievementy.
Według mnie niektóre achievementy jest zdecydowanie za łatwo wbić a niektóre zdecydowanie za ciężko, tutaj dokładnych przykładów nie podam ale wystarczy przez nie przejść i zobaczyć wymagania jednego a drugiego achievementu i można łatwo z tego wywnioskować iż jedne są bardzo łatwe do zrobienie a jedne piekielnie trudne, a niestety nagrody nie zawsze odzwierciedlają trudność tychże achievementow.

Oczywiście rozumiem iż wprowadzenie tych zmian wymagało by czasu, nie domagam się tego żeby te rzeczy zostały zmienione z dnia na dzień, lecz uważam się że warto by się było nad niektórymi z tych rzeczy bardziej zastanowić i wprowadzić ewentualnie zmiany.
nanika
nanika
VIP
VIP

Nick in game : Nanika
Liczba postów : 131
Reputation : 7
Join date : 29/12/2014

Powrót do góry Go down

Pomysły  Empty Re: Pomysły

Pisanie by Admin Pon Sty 04, 2016 9:13 am

1. Exp Stage- jestem jak najbardziej za jednak proszę, żeby więcej graczy wypowiedziało się na temat jakby ten exp stage miał wyglądać. (Szacowany czas wprowadzenia - 3 dni)
2. Itemki z Sag- Pomyślę, ale będzie ciężko. Jeżeli chodzi o protection, to nie wprowadzimy ponieważ od tego są stony.  (Szacowany czas wprowadzenia - XXX)
2.1. Drop Itemków (Soule) - Soule nie będą dropić częściej, ponieważ na serwerze jest polityka, że trzeba czekać parę godzin by wydropić soula z randomowego mooba jednak z praktycznie każdego summon bossa dropi soul.
2.2 Drop Itemków (EQ) - Lepiej ceny zmienić czy loot rate? (Szacowany czas wprowadzenia - 3 dni)
Admin
Admin
Administrator
Administrator

Liczba postów : 522
Reputation : 27
Join date : 08/05/2011
Age : 29

https://wob-animestory.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Pomysły  Empty Re: Pomysły

Pisanie by Gość Pon Sty 04, 2016 11:46 am

1. Ja także jestem za wprowadzeniem exp stage, ten który nanika zaproponował wydaje się okay.

2. Też jestem za urozmaiceniem bonusów z itemków z sag, a może zamiast protect pójść w drugą stronę? Na przykład zwiększenie obrażeń z melee o 5%, zwiększenie dmg z Hollow Reiatsu 5% etc?
2.1(Soule) Tu nie mam zdania, wiem tylko iż może to być dość frustrujące dla nowych graczy iż Soul nie chce im drapnąć no ale jak admin Soul napisał, jest dużo questów na Soule no i dzięki temu że ciężko dropiom są one teraz coś warte a nie są rozrzucane po ziemii co jest całkiem fajne bo gdy dropniesz tego Soula to masz jednak pozytywne uczucie typu, "Yeah udało się." a nie coś typu "Eh, nawet nie chce mi się otwierać tego deda."
2.2 Tutaj przyda się i zwiększenie drop rate niektórym itemkom a niektórym zmniejszenie ceny w sklepie, naprzykład takiemu eq z red samurai na warzone cene bym zmniejszył do max 1cc za itemek bo teraz jest chyba 1,3cc, takie eq z Bakkouto bym troszeńkę(naprawdę małe troszkę) zmniejszył drop rate jeżeli chodzi o warzone chodzi tutaj typowo o te lepsze Bakkouto na warzonie typu Overload, a za to tym słabszym czyli lvl 1, lvl 2 Bakkouto bym troszkę zwiększył drop rate, bo teraz na wyższym lvlu możesz iść sobie expic na Overlordach i wyrabiać po 100cc/h a gracz z mniejszym lvlem ma dość ciężko zarobić sensowną sumę na tych słabszych Bakkouto.
Jeżeli chodzi o lepsze eq, drop rate itemków z Mestacia shinigami bym odrobinkę zwiększył(naprawdę mała odrobinkę nie tak żeby eq dropiło co mobka ale żeby był profit expiąc tam bo wkońcu to spawn dla dużych lvli), ceny bym zostawił takie jakie są.

Exiled Shinigami, dropa bym trochę zwiększył.

Hollow Shinigami, robiąc 2 taski na tych mobkach(z grupą osób ponieważ solo było ciężko ^^) dropłem 1 itemek, a ubiliśmy ich ogolnie z 300, wydaje mi się to troszkę mało, może mieliśmy akurat pecha, ale zauważając jak wymagający jest spawn tych mobków uważam iż drop rate powinien być zwiększony, eq z nich powinno być także droższe w sklepie niż eq z Mestacia Shinigami ale z tego co się orientuje to tak jest.

Hollow Captain Shinigami zabijając około 90 sztuk nie dropłem całkowicie nic, jest to dość mała liczba zeby coś porównać, ale jednak są to straszliwie silne mobki, ale jak już zaznaczyłem cięzko mi się tutaj wypowiedzieć ponieważ zabiłem ich zbyt mało.

Kushandy to samo co wyżej, ale z bety wiem iż eq z nich dropiło piekielnie rzadko, ale tak bym to zostawił niech te eq będzie unikane, ale przydało by się zwiększyć statystyki tego eq tak żeby czasem można było się zastanowić czy nie chce się tego eq używać, nie mówię że ma być lepsze niż eq z warzone ale jakieś fajne bonusy mogło by mieć.

Menos Forest(gilliany i adjuchasy) Expiac na tych mobkach mamy bardzo dobry exp/h lecz nie zobaczymy zbyt wielu itemków, uważam iż itemki z nich powinny być więcej warte w sklepie, oraz uważam że fajnym pomysłem było by też dodanie Gillianom oraz Adjuchasom jakiegos Summon Bossa, powiedzmy że na przykład Menos Forest Guarda(wiem że jest taka saga ale jedno nie wyklucza drugiego)oczywiście nie ma być on tak silny jak ten z sagi ale dzięki temu expienie na menosach było by przyjemniejsze ponieważ mamy szansę na bossika, boss mógłby poprostu dropić Enchant stony oraz może dość rzadko Super upgrade stone, coś typu Kaiena tylko że bez eq, może też dać mu jakąś lekko ulepszoną wersje Adjuchas Maska.
Anonymous
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Pomysły  Empty Re: Pomysły

Pisanie by Rask Pon Sty 04, 2016 1:14 pm

Strzał w kolano dla nowych graczy z tym exp stage.Cwaniaki się wyexpili to teraz dajmy 0,75 i 0,5 żeby trudniej było nas dogonić Very Happy.Mi to obojętne bo ja mogę grać z 0,25 ponieważ jestem masochistą w grach,i lubię podcinać sobie żyły zdobywając doświadczenie na małym rate,ale to nie znaczy że inni gracze również za tym przepadają.

Co do drop rate to zmniejszyć oczywiście,co automatycznie podniesie wartość danego przedmiotu.

Proponowałbym również zwiększenie premium staminy do 2 godzin,tak jak jest w Tibii ponieważ wymyślono takie coś by gracze którzy nie mają czasu na grę przez prace,szkołę,zajęcia poza domem mogliby trochę nadrobić topke.Więc nie rozumiem tej polityki że zmieniliście do 1 godziny...I tak już zrobiliście trudniej gdyż na premium staminie dostawało się 150% expa więc te 30% to i tak bardzoo maało.


Ostatnio zmieniony przez Rask dnia Pon Sty 04, 2016 1:19 pm, w całości zmieniany 1 raz
Rask
Rask
Użytkownik
Użytkownik

Nick in game : Rask
Liczba postów : 22
Reputation : 1
Join date : 01/01/2016
Age : 28
Skąd : Warszawa

Powrót do góry Go down

Pomysły  Empty Re: Pomysły

Pisanie by nanika Pon Sty 04, 2016 1:15 pm

Pomysł z lotem i bosem w Menos forest jest jak najbardziej na miejscu, mestacia jak już merlase wspomniał powinni dropić częściej.

Rask tu też masz racje z exp stage i brałem pod uwagę to iż gracze będą tak myśleć, ale z tego co się orientuję był taki pomysł jeszcze przed oficjalem i został odrzucony. Co do staminy to jestem ZA.


Ostatnio zmieniony przez nanika dnia Pon Sty 04, 2016 2:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
nanika
nanika
VIP
VIP

Nick in game : Nanika
Liczba postów : 131
Reputation : 7
Join date : 29/12/2014

Powrót do góry Go down

Pomysły  Empty Re: Pomysły

Pisanie by Admin Pon Sty 04, 2016 1:22 pm

Exp Stage postaram sie wprowadzić od jutra.
Admin
Admin
Administrator
Administrator

Liczba postów : 522
Reputation : 27
Join date : 08/05/2011
Age : 29

https://wob-animestory.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Pomysły  Empty Re: Pomysły

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach